Emekliye faizsiz kredi var mı?

Emekliye faizsiz kredi var mı?

Emekliye faizsiz kredi var mı? SGK ve Bağ-kur emeklisine faizsiz ya da düşük faizli kredi veren bankalar var mı? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde.

Pandemi sürecinde Devletin yardımıyla kamu ve özel sektör bankalar vatandaşa destek kredi imkanları ile düşük faiz , uzun vade seçenekleriyle yardım etmeye devam ediyor. Peki Emeklilere faizsiz ya da düşük faizli kredi veren banka var mı ?

Emekli maaşlarını bankadan alan müşterilere özel olarak bankalar düşük faizli veya faizsiz kredi imkanı sunuyor. Faizsiz kredi veren kamu bankası veya PTT Bank emeklilere bu imkanı sunuyor mu ?

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar varmı

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar var mı?

Emekliye faizsiz kredi kampanyası daha önce Hükümet yetkilileri arasında konuşulmuş ve vaat olarak söylenmişti.Uzun bir aradan sonra emekliye faizsiz kredi verilmesi için herhangi bir açıklama yapılmadı. Beklenti içine giren emeklilere henüz faizsiz kredi haberi gelmedi.

Açıklamada emeklilere 3 maaş avans ve 10 maaş faizsiz avans kredi verileceği söylenmişti. Dört gözle bekleyen emekliler hükümet yetkililerin verdiği bu sözün yerine getirileceğini beklerken, yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi.

Bankalar kurban bayramı kredi paketlerini açıkladı

Bankaların 31 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak Kurban bayramı için kredi paketlerini açıkladı. İşte bankaların kredi paketleri ve faiz oranları QNBFinansbank bayram kredisi QNB Finansbank, Kurban Bayramı'na, özel olarak nakit ihtiyacı olan müşterilerine aylık yüzde 0

İlgili İçerik

Bağ-kur ve SGK emeklisine faizsiz ya da düşük faizli kredi veren bankalar var mı?

Pttbank emekliye faizsiz kredi

PTT geçmiş yıllarda emekli vatandaşlarımızın yanında olmak amacı ile faizsiz kredi kampanyası başlatmıştı.

Yapılan açıklamada PTT Bank emeklilere özel verdiği kredi emekliye rahat bir nefes aldırabilecek.

PTT Bank’ın emekliye verdiği kredi miktarı 80 bin TL civarında olacak. PTT Bank’a kredi için başvuran emekliler, kredilerinin onaylandığı gün paralarını anında alabilecekler. Peki Ptt bank’ın emekliye sunduğu kredi faiz oranları ne kadar olacak ?

Emekli maaşları ptt bank’ta olanlar bu imkandan yararlanabilecekler. Kredi yaş sınırı 84’tür. Bu yaş üzerindekiler ptt emekli kredisi çıkmamaktadır.

Başvurular sms ile yapılabileceği gibi PTT işyerlerinden müracaat dilekçesi doldururak ta yapılabilir.

PTTBank emekli kredisi SMS ile başvuru nasıl olacak?

Pandemi sürecinde başvuruları ptt işyerine gitmek istemeyen emekliler ,cep telefonları üzerinden de başvuru yapabilecekler.

SMS ile ile PTTBank emekli kredisi başvurusu şöyle yapılacak; PTT yazıp boşluk bıraktıktan sonra 11 haneli T.C. kimlik numarası yazılacak ve 3050’ye SMS gönderilecek. Onay mesajı geldikten sonra başvuru süreci tamamlanacak ve aynı gün kredi tutarı hesaplarına yatacak.

PTT Kredi Başvurusu Yapmanın Şartları 2020

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar aşağıdadır:

  • Aktifbank 
  • Denizbank 
  • Fibabanka
  • Burgan Bank
  • Türk Ekonomi Bankası 
  • Şekerbank 

Sms ile kredi başvuruları;  EMEKLI boşluk TC Kimlik numaranı yaz 3050’ye SMS ile göndererek yapılacaktır.

SMS ile kredinin faiz oranları ise şu şekildedir;

Ptt emekli kredisi faiz oranı

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

Ptt ile anlaşması olan bankalardan Aktifbank , tüm müşterilerine finansman imkanı sunuyor.N kolay adını verdiği kredi kampanyaları ile kredi taleplerine kısa sürede cevap veriyor. Kredi kapsamında kefil ya da şart gerekmeksizin kredinizi kolayca kullanabilirsiniz.

Aktifbank’ın ptt kredisine başvuru yapmak için emekli maaşının ptt şubelerinden alması gerekir.Kredi talebinde bulunmak için banka şubelerine gitmelerine gerek kalmıyor.Ayrıca kredi ödemelerini yapmak için otomatik ödeme talimatı da verebilirler.

Aktifbank PTT kredisi kullanmak isteyenler için üst limiti 80 bin TL‘ dir. Faiz oranı ise yüzde 1,89 dur.

Vadeler maksimum 60 ay olacaktır. 15.000 TL ile 80.000 TL tutar aralığında %1,59‘dur.

Aktifbank emekli kredi faiz oranları

60 ay vade ile 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutar 306,65 TL olacaktır.

Yine aynı vade ile 20 bin TL kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 562,62 TL olacaktır.

Aranan şartlar :

PTT kredisi çekmek için emekliler için belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 85‘ tir. Örneğin 82 yaşındaki bir müşteri 3 yıl vadeli olarak kredi çekebilecektir. 85 yaşını dolduranlar ise kredi alamaz.

Şekerbank emekliye kredi kampanyası?

Ptt anlaşması olan şekerbank emekliler için daha uygun imkanlar sunarak vakıfbank’ın olduğu gibi 60 ay vade imkanı veriyor. Ayrıca şekerbank emekliye 36 bin tl’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Şekerbank kredisinden yararlanmak için emekli maaşlarını şekerbank’a taşıyıp bankaya başvurarak kredi talebinde bulunabilecekler.

Fibabank’tan emekliye sıfır faizli kredi

Emekliye sıfır faiz fırsatı sunan Fibabank emekliler için ilk adımı atan banka oldu. 3 bin TL limitli 18 ay vade imkanı ile emekliler için umut ışığı oldu.

3 bin TL limitli kredi için hiç bir faiz ödemeden anında kredilerini kullanıp nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Kredi kullanmak isteyen emekliden sadece işlem ücreti ve sigorta bedeli ödeyecekler.

Buna göre  3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 18 ay yani 1 yıl 6 ay geri ödemeli çekmek isteyenler toplam da 465 TL bir kesinti olacak.Yine 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 12 ay yani 1 yılda geri ödemek isteyen emekliler ise 345 TL kesintiyi kullanacakları krediden kesilmesini kabul etmeleri gerekmektedir.

Halkbank emekli kredisi yüzde 0,98 faiz oranı?

Halkbank’ın sunduğu emekliye kredi kampanyasının adı ise “Mutlu Emekli Kredisi”. Mutlu emekli kredisi kampanyasında müşterilerine 60 ay vade ile maksimum 50 bin TL’yi bulan krediler veriyor. 50 bin TL olan kredi için yüzde 0,98 faiz oranı belirlendi.

Halkbank emekli kredisi başvurusu için; T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı ve gelir miktarı yazılarak 3452′ ye göndermek yeterli olacaktır. Kredi onayı gelen emekli kredisi alan emekliler, Halkbank şubelerine giderek de kredi talebini bankadaki yetkililere iletebilir.

Kredi hesaplaması için tıklayın !YORUMLAR YAZ