Kullanım Şartları

Bu alana ve/veya bu İnternet sitesinin (İnternet Şubesi dahil), mobil sitemizin veya mobil uygulamalarımız olarak anılacak olan Cep Şubemizin herhangi bir sayfasına erişerek, aşağıda belirtilen koşullara bağlı olmayı kabul etmiş bulunmaktasınız.

Uyarı
Aşağıda yer alan koşullar, internet sitesini, mobil siteyi ve mobil uygulamalarımızı ziyaret etmek isteyen kullanıcılar üzerinde yasal olarak bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu koşulları kabul etmiyorsanız bu İnternet sitesini, mobil sitemizi ve mobil uygulamalarımızı ve bu alanlar üzerinden sağlanan servisleri kullanmamanız gerekmektedir.

Kullanım koşullarındaki değişiklikler bu sayfanın güncellenmesi ile gerçekleştirilir. Güncellenen sitenin kullanılmaya devam edilmesi ile değiştirilen koşullar da kabul edilmiş sayılır.

Bilgi ve Materyallerin Kullanımı

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulama sayfalarını, ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal raporlarımızı okuyabilir, kariyer fırsatları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İnternet ve mobil sitesinde ve mobil uygulamalarımızda bulunan hiçbir bilgi veya yorum, herhangi bir finansal ürün veya menkul kıymete yönelik alış/satış teklifi, daveti ya da bunlara yönelik öneri veya tavsiye değildir. Alınan kararlar sonucu oluşabilecek zarar veya kayıplardan Tryatırım sorumlu değildir. Kişisel veya işinizle ilgili tüm yatırımlarınızda kararlarınızı vermeden veya aksiyon almadan önce yatırım danışmanınıza başvurmanız önerilmektedir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamalarda verilen bilgiler, “olduğu gibi” ve “mevcut şekliyle” esasında sağlanmaktadır. Tryatırım, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemektedir. İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaları kullanımınızla ilgili riskler sadece sizin sorumluluğunuzdadır.

İnternet sitesi, mobil sitesi ve mobil uygulamaların kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, performans kaybı, kesinti, bilgi naklinde gecikme, hat ve/veya sistem arızası veya bulaşabilecek herhangi bir virüs dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, doğrudan veya dolaylı zarar ve ziyan yaratabilecek durumlardan, önceden haber verilmiş olunsa bile Tr yatırım’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

İnternet sitesi, mobil sitesi ve mobil uygulamalarımızda sunulan ürün ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilmesi konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Bu nedenle Tryatırım ihbarda bulunmaksızın, söz konusu ürün ve hizmetler ile ilgili her türlü bilgi, materyal ve içerik üzerinde değişiklik yapma, eksiltme azaltma, yenileme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Üçüncü Taraf Siteleri ve Bağlantılar

İnternet sitesi, mobil sitesi veya mobil uygulamalarda diğer kişi veya kurum / kuruluşlara bağlantılar verilebilir. Bu bağlantılar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, erişilmesi durumunda ilgili sitelerin gizlilik ve kullanım koşulları geçerlidir.

Bağlantı verilen sitelerin kullanımından, bu sitelerde sunulan içerik ve nitelikten, servis kalitesinden veya üçüncü taraf sitelerdeki bağlantılardan dolayı oluşabilecek hiçbir kayıp veya zarardan sitemiz sorumlu değildir.

Toplanan Bilgiler

Ziyaretiniz sırasında bağlantınızı tanımlayan IP adresi, İnternet tarayıcınız ve eriştiğiniz cihaz tipi, sitemizde geçirdiğiniz süre, eriştiğiniz sayfalar ve yönlendiren sitenin adresi bilgileri kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar hiç bir ziyaretçinin kimliğini tanımlamaya imkan vermemektedir ve istatistiksel amaçlı toplanarak size daha iyi hizmet vermek amacı ile kullanılmaktadır.

İnternet ve mobil sitemizi kimliğinizi belirtmeksizin veya herhangi bir bilgi girişi yapmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak site üzerinden sunulan bazı hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için bilgi girişi yapmanız gerekebilir. Bu yolla elde edilen veya işlenen bilgileriniz gizlilik politikamıza uygun olarak korunmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi Gizlilik Politikamız‘da yer almaktadır.

Marka ve Telif Hakları

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Tr yatırım’a aittir.

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların içerisindeki bilgi, belge ve dokümanlar çevrimiçi sistemde görüntülenmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz.

Herhangi bir kişi veya kuruluş, önceden izin almadıkça bu internet sitesinin, mobil sitesinin veya mobil uygulamaların tamamını veya belli bir kısmını başka bir sitede kullanamaz, başka bir siteden bağlantı veremez veya başka siteler üzerinden Tr yatırım sitesindeki içeriği çerçeveleyerek sunamaz.

Yasal Konular

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların güvenliğini ve kullanım koşullarını, ihlal veya ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlaller yargıya taşınabilir, hukuki ve cezai işlem taleplerinde bulunulabilir.

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların kullanım koşulları, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yönetilir.

Analiz ve Yorumlar

Sağlanan bilgiler hiçbir şekilde menkul kıymetler ve benzeri ürünlerin alım veya satımı için bir talep veya teşvik oluşturmaz. Yorumlar ve analizler, herhangi bir zamanda TİCARET MERKEZİNİN görüşlerini yansıtır ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir. 

Ayrıca, TİCARET MERKEZİ kısmında taahhüt veya teminat oluşturamazlar. Alıcı, bir finansal araca yapılacak herhangi bir yatırımın doğası gereği rasgele nitelikte olduğunu ve bu nedenle bu tür yatırımların, alıcının yalnızca sorumlu olduğu riskli bir yatırım olduğunu kabul ve beyan eder. Bir finansal ürünün geçmişteki performansının, gelecekteki performanslarına hiçbir şekilde zarar vermeyeceği belirtilir. Döviz piyasası ve vadeli işlemler, CFD’ler (Fark Sözleşmeleri), varantlar, turbolar veya sertifikalar yüksek derecede risk içerir. İyi düzeyde finansal bilgi ve deneyim gerektirirler. 

TİCARET MERKEZİ, bu mesajın alıcısının mali ve patrimonyal durumu hakkında mükemmel bilgiye sahip olacak ve söz konusu finansal ürünlerin söz konusu duruma ve izlenen finansal hedeflere uyarlandığını doğrulayabilecek bir finans uzmanına danışılmasını önerir. TİCARET MERKEZİ söz konusu finansal ürün için prospektüsün “risk faktörleri” bölümünün okunmasını önerir. TİCARET MERKEZİ, bu mesajın alıcısının mali ve patrimonyal durumu hakkında mükemmel bilgiye sahip olacak ve söz konusu finansal ürünlerin söz konusu duruma ve izlenen finansal hedeflere uyarlandığını doğrulayabilecek bir finans uzmanına danışılmasını önerir. 

TİCARET MERKEZİ söz konusu finansal ürün için prospektüsün “risk faktörleri” bölümünün okunmasını önerir. TİCARET MERKEZİ, bu mesajın alıcısının mali ve patrimonyal durumu hakkında mükemmel bilgiye sahip olacak ve söz konusu finansal ürünlerin söz konusu duruma ve izlenen finansal hedeflere uyarlandığını doğrulayabilecek bir finans uzmanına danışılmasını önerir. TİCARET MERKEZİ söz konusu finansal ürün için prospektüsün “risk faktörleri” bölümünün okunmasını önerir.